Cíl3 (2007 – 2013)

V zimě v létě sportujeme s kamarády z polské země (2012)

Cíl projektu spočíval v uspořádání v celkově 15-ti společných sportovně-turistických akcí pro děti a jejich rodiče. Jednoho pracovního semináře pro uč. mateřských škol z Krnova a Glubczyc – sportovní aktivity zahrnovaly bruslení na zimním stadionu v Krnově, 4 společné celodenní cykloturistické výlety, jedna dopravní akce na dopravním hřišti v Krnově a jeden společný Česko-polský seminář.

Cestujeme po Evropě

Napsán mikroregionem Krnov. Mateřská škola – autorkou projektu a kolektiv tento projekt realizoval. Byl určený dětem z mateřské školy Krnov a polské mateřské školy z Glubczyc. Děti se hravou formou seznamovali s jednotlivými zeměmi Evropy.

Česko polské tradice ty neznají hranice (2010)

Aktivně seznamovat nejmladší generaci a jejich rodiče s lidovými tradicemi a zvyky a zmírnit okrajový charakter přihraničí. Vytvořili jsme spolupracující teamy, které se navzájem doplňují a obohacují práci o nové podněty.